Almanca okuma parçası alıştırmalar online test oku çöz

2 Şubat 2013 Cumartesi
Abends im Bett kann Paul lange nicht einschlafen. Immer wieder muss er an Rolf und Markus denken. Und an Helen und Evi und an das Baumhaus. Sie sind doch alle seine Freunde, sie sind die Rote Bande! Wieso sind Markus und Rolf nur so fies zu Kaspar? Kaspar ist doch jetzt auch sein Freund! Am liebsten möchte er mit allen spielen!

reklam
Hikayeyi Almanca Stefandan Dinle:

Aksamlari Paul’u yatakta uzun süre uyku tutmazdi. Hep Rolfì. Markus´u. Helen`i, Evi´yi ve agaç evi düsünmek gerekiyordu. Onlar onun arkadaslariydi çünkü onlar “Kirmizi Çeteydi”. Markus ve Rolf niye Kaspar´a karsi haince davraniyorlardi? Simdi Kaspar’da onun arkadasiydi ve en iyisi artik hepsiyle beraber oynamak istiyordu.

Was soll er nur mit Rolf und Markus anfangen, wenn sie Kaspar gar nicht mögen? Paul seufzt. „Am besten ist es, wenn ich sie aufteile”, denkt er.

Paul “Rolf ve Markus Kasper´i hiç sevmediklere göre ikisiyle nasil basa çikabilirim?” diye hayiflandi. En iyisi onlari iki gruba ayiralim diye düsündü.

Montag: Kaspar-Tag.
Dienstag: Rote-Bande-Tag.
Donnerstag: Rote-Bande-Tag.
Mittwoch: Kaspar-Tag.

Pazartesi: Kasper Günü
Sali: Kirmizi Çete Günü
Çarsamba: Kasper Günü
Persembe: Kirmizi Çete Günü

Immer schön im Wechsel. Das wäre eine gute Idee. Mal überlegen: Heute war Montag, also Kaspar-Tag! Dann kann er doch morgen wieder zum Baumhaus gehen

Hep dönüsümlü olacakti. Bu çok güzel bir fikirdi. Paul düsündü: O gün Pazartesiydi, yani Kapsper Günüydü. Demek ki ertesi gün yine agaç eve gidebilecekti.

Am Dienstag macht Paul sich also auf den Weg zum Baumhaus, Er hat ein paar Comichefte und zwei Tafeln Schokolade zur Verpflegung dabei.

Paul Sali günü yine agaç eve yoluna çikti. Yanina birkaç çizgi roman ve atistirmak için iki kalip çikolata aldi.

Paul biegt beim Zeisigweg um die Ecke. Da stehen ja Helen und Evi. Und Kaspar ist auch da! Kaspar hat seinen Hund auf dem Arm.

Paul Zeisigweg kösesine döndü. Orada Helen ile Evi duruyordu ve Kasper de gelmisti. Kasper ellinde minicik köpegini tasiyordu.

„Schau mal, Paul!”, ruft Evi begeistert. „Ist der nicht total niedlich?” Die Mädchen streicheln den kleinen Hund. Sie sind ganz aus dem Häuschen. „So einen hätte ich auch gern”, schwärmt Evi. „Er hat noch keinen Namen! Wir nennen ihn Flo, weil er so winzig ist!” „Oder Mücke!”, ruft Helen. „Mücke ist cool”,sagt Kaspar. „Das gefällt mir!”

Evi “Baksana, Paul. Ne kadar cici bir köpek” diye hayranca seslendi. Kizlar küçük köpegi oksayarak aska geldiler. Evi bayilarak “ Ben de böyle bir köpek isterdim dedi. “Onun hala bir ismi yok. Çok küçük oldugu için ona Pire diyebiliriz” diye devam etti. Helen “Ya da Sivrisinek” diye bagirdi. Kasper” Sivrisinek çok harika. Bu da benim hosuma gidiyor” dedi.

„ Wir nehmen Mücke mit zum Baumhaus!”, schlägt Helen vor. „Hast du Lust?” Sie sieht Kaspar fragend an. „Ja, komm doch mit!”, ruft Paul. Kaspar ist unsicher. „Vor Markus und Rolf musst du keine Angst haben!” meint Evi. „Du hast ja uns!” „Genau!”, sagt Paul. „Du hast uns!” „Na gut”,sagt Kaspar.

Helen “Sivrisinek`i agaç eve yanimizda götürürüz” diye önerdi. Kasper`a bakarak “Sen de gelmek istermisin?” diye sordu. Paul “Evet, sen de bizimle gel” diye seslendi. Ama Kasper çekiniyordu. Evi Kasper´a “Markus ve Rolf´dan korkmana gerek yok. Biz de variz” dedi. Paul da “Elbette biz de variz” diye tekraladi.

„ Überredet!” Paul freut sich. Evi und Helen dürfen abwechselnd den Hund tragen. Zu viert stapfen sie über die große Wiese.

Kasper “Tamam beni ikna ettiniz” dedi. Kasper da bir Evi´nin bir Helen´in köpegi tasinmasina izin verdi. Dört kisi büyük çayirda yürümeye basladi.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 

...

Merak ettikleriniz vardır belki

Saç modelleri ve bakımı hakkında